منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
چنانچه آدرس خود را وارد کنید تا محصولات آن منطقه برای شما نمایش داده شوند.

.

رویه های بازگشت کالا

 

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از اولویت ‏‌های مهران کالا بوده است و مهران کالا همواره در این راستا می ‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. با توجه به گستردگی گروه های کالای ارائه شده در وب سایت مهران کالا، همه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند (مانند کالاهای گروه‌ محصولات مراقبت از پوست و مو، آرایش و زیبایی، ابزار مراقبت از پوست، عطر و ادکلن در صورت باز شدن و استفاده، لوازم بهداشت شخصی غیربرقی، لوازم بهداشت شخصی برقی و کالاهای مصرفی) دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند با استناد به ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیکی و بند ه ماده ۱ آیین‌نامه اجرایی و بند د مواد ۳۸ و بند ه ماده ۴۲ قانون تجارت الکترونیکی و مقررات مرجوعی (با توجه به طبیعت آن ها) مشمول ضمانت بازگشت نمی شوند و امکان باز پس دادن و مرجوع کردن کالا وجود ندارد.

 

* اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف مهران کالا همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده اند، مشمول ضمانت بازگشت نیستند.

 

* برای محصولاتی که نوع ضمانت ۷ روز بازگشت درج شده باشد، مهران کالا ۷ روز فرصت برای بازگشت درنظر گرفته است و در غیر این صورت امکان بازگشت وجود ندارد.

 

* محصولات دارای نقص در عملکرد و آسیب دیده می بایست تا ۲۴ ساعت پس از تحویل کالا اعلام شود در غیر این صورت امکان بازگشت وجود ندارد. قابل توجه است که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته‌بندی کالا امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

 

* مهران کالا همواره نهایت تلاش خود را می کند تا کلیه سفارش ها در نهایت سلامت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد، با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر طی شماره مرسوله (اطلاع رسانی از طریق سرویس پیام کوتاه) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و مهران کالا تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می کند، در نظر داشته باشید با امضا رسید تحویل و تایید تحویل سالم مرسوله، امکان بازگشت کالا وجود ندارد.

 

با توجه به بند ۱ ماده حاضر و به منظور تائید بیشتر، در صورت تحقق موارد زیر یا موارد مشابه امکان مرجوع نمودن محصول امکان پذیر نیست:

 

– خرید اشتباه و یا انتخاب اشتباه محصول و خرید تکراری

– عدم توجه به توضیحات و امکانات محصول

– عدم توجه به کاربرد محصول که در توضیحات درج شده است

– عدم توانایی در استفاده از محصول دیجیتال یا محصولاتی که نیاز به دانش فنی دارند

– تغییرات در نسخه های کالاهای دیجیتال موجود در سایت که حذف یا اضافه شدن برخی امکانات در محصول را به همراه داشته باشند

– ناسازگاری محصول با سایر محصولات به دلیل تداخل در استفاده از ۲ محصول همزمان یا حساسیت پوستی یا آلرژی به محصول در گروه آرایش و زیبایی و بهداشت شخصی

– انصراف از خرید با دلیل تعویض، تغییر، جابجایی یا انتخاب محصولی دیگر

– عدم نیاز به محصول

– عدم استفاده از محصول

– اتمام مهلت بازگشت محصول و لغو شدن امکان بازگشت آن

– عدم ثبت درخواست در پنل کاربری و دریافت تایید

– وجود شرایط و ضوابط در توضیحات محصول

– ورود به سایت مهران کالا از سایت های تبلیغاتی و جستجوی محصول و یا سایت های لینک دهی همانند ترب، ایمالز و همچنین تمامی سیستم های کسب درآمد و سایت هایی که با مهران کالا همکاری می کنند و عدم توجه به توضیحات ، مشخصات و ویژگی های محصول در سایت مهران کالا

 

* قابل استناد است که مهران کالا هیچ مسئولیتی در مورد مطالب و توضیحات مندرج در سایت های فوق الذکر و سایر سایت هایی که با هدف کسب درآمد فعالیت می کنند نداشته و ممکن است توضیحات این سایت ها دارای اشتباه بوده و یا از کلمات، عبارات و توضیحاتی با هدف تبلیغات و جذب کاربر استفاده کرده باشند بنابراین مسئولیت هرگونه انتخاب اشتباه محصول به عهده خود کاربر و خریدار است و کاربر با ورود به سایت مهران کالا می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

 

اگر کالای تحویل شده مغایر با سایت باشد میتوانم آن را برگردانم؟

وجود مغایرت، باید حداکثر ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا اطلاع رسانی گردد.

عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و ممکن است در پاره ای از جزییات به ویژه در عکس های گرافیکی و دیجیتال با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی و ناشی از عملکرد درج شده در وب سایت است؛ در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری دارید با مهران کالا تماس بگیرید.

 

آیا مسئولیت مربوط به کالاهای بهداشت شخصی، مراقبت پوست و مو، آرایش و زیبایی و سنجش سلامت به عهده ی مهران کالا است؟

خیر، عوارض جسمی و بیماری های ناشی از استفاده این محصولات برعهده شرکت تولید کننده است.

 

در صورتی که کالا ایراد ظاهری داشته باشد ، تا چه زمانی مهلت برگشت کالا را دارم؟

آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش مهران کالا از طریق صفحه تماس با ما، ثبت درخواست مرجوعی در پروفایل یا تماس با امور مشتریان به ما اطلاع داده شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به مهران کالا بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن هر یک از برچسب ها و سریال آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 

شرایط گارانتی مهران کالا

امروزه توجه به کیفیت کالا از الویت های فروش کالا است و خدمات پس از فروش ضامن حفظ این کیفیت می باشد.
در همین راستا مهران کالا مفتخر به ارائه پاسخ در اسرع وقت به مشتریان گرامی می باشد.
جهت سهولت در پیگیری گارانتی دستگاه خود می توانید از طریق شماره تماس امور مشتریان اقدام نمائید.

 

کالایی که خریداری نمودم را بعد از دریافت متوجه شدم اشتباه انتخاب کرده ام ، چطور میتوانم کالا را مرجوع کنم ؟

با توجه به اینکه تعدادی از کالاها می بایست جهت مرجوعی در حالت اولیه خود و به صورت پلمپ باشند بعد از تحویل کالا و قبل از باز کردن آن اطلاعات روی جعبه را مطالعه نموده و در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید با مهران کالا تماس بگیرید.

 

اگر در هنگام تحویل سفارش متوجه شوم کالا آسیب دیده است می توانم آن را تحویل نگیرم؟

بله ، در صورتی که آسیب در لحظه قابل مشاهده باشد، شما می توانید کالا را تحویل نگیرید.

در صورت نیاز می توانید قبل از امضا رسید تحویل کالا مرسوله را باز کرده و سپس اقدام به تحویل آن نمایید.

 

گارانتی کالاها شامل چه مواردی می‏ شود؟ چطور می توانم از خدمات گارانتی استفاده کنم؟

به این دلیل که گارانتی شرکت‏‌های مختلف بر اساس نوع کالا متفاوت است و بنابراین در اینجا پاسخگویی دقیق ممکن نیست، بهترین کار این است که با خود شرکت‌های گارانتی کننده تماس بگیرید.

 

مهران کالا تا ۷ روز از تاریخ تحویل کالا به شما، عودت کالا را بر عهده دارد؟

در صورتی که در بازه زمانی مشخص شده کالای شما دچار نقص شود، اگر محصول تحت پوشش گارانتی باشد، می توانید برای رفع عیب به شرکت گارانتی کننده مراجعه نمائید و اگر محصول دارای ضمانت بازگشت ۷ روزه باشد می توانید از ضمانت برگشت استفاده کنید دال بر اینکه شرایط خاصی برای بازگشت وجود نداشته باشد.

 

آیا میتوانم کارت هدیه را مرجوع کنم؟

خیر، امکان مرجوع نمودن کارت هدیه وجود ندارد.

 

اگر از خرید خود بعد از تحویل کالا منصرف شوم می توانم آن را برگردانم؟

بازگشت کالا با دلیل انصراف از خرید فقط در شرایطی قابل قبول است که پلمپ آن باز نشده باشد.

انصراف از خرید در گروه کالاهای بند (د)   ماده ۳۷   و بند ه از ماده ۴۲ قانون تجارت الکترونیکی مقدور نیست.  

در تمامی سفارش ها هر درخواست با دلیل انصراف از خرید شامل مفاد ۳۷   قانون تجارت الکترونیکی و مفاد مندرج در همین صفحه خواهد بود.

 با توجه به ماده ۲ آیین نامه مالیاتی، ماده ۹۵ مالیات بر ارزش افزوده، ماده ١۶٩ مکرر قانون مالیات­ های مستقیم و ماده ۸ آیین نامه ق.م.م تمامی خرید ها مشمول مالیات خواهد بود.

طبق ماده ١١ قانون مالیاتی، کلیه تراکنش های انجام شده از طریق درگاه های بانکی متصل به حساب بانکی در وب سایت به عنوان تراکنش های مالی مرتبط محسوب می شوند و انصراف از خرید با توجه مفاد فوق با کسر مالیات خواهد بود.

طبق ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیک: استفاده از حق انصراف (بدون احتساب هزینه ارسال) به حساب خریدار واریز خواهد شد، هزينه باز پس فرستادن كالا نیز بر عهده خریدار خواهد بود.

 

چه مواردی باعث از بین رفتن ضمانت ۷ روز در کالاهای دیجیتال و الکترونیکی خواهد شد؟

– استفاده و نحوه نگهداری نادرست از محصول خریداری شده در مدت زمان ۷ روزه پس از خرید.

– سقوط، تماس با آب و سایر مایعات و گرد و غبار و … در گروه کالاهای دیجیتال و الکترونیکی.

– مخدوش شدن یا دستکاری شماره سریال روی جعبه و کارت گارانتی.

– هرگونه دستکاری در ساختار، باز و بست محصول، تعمیر و یا تغییر توسط افراد غیرمجاز.

– جدا کردن برچسب در محصولات دارای پلمپ امنیتی و یا جدا کردن برچسب پلمپ روی محصول که از طرف شرکت سازنده الصاق شده است.

– خرابی کالاهای الکترونیکی و دیجیتال براساس استفاده از لوازم جانبی غیرمجاز مانند آداپتور، پاوربانک یا باتری تایید نشده از سوی شرکت ارائه دهنده.

– هرگونه ضرب خوردگی و شکستگی و آسیب در اثر استفاده ناصحیح.

– نصب هرگونه نرم افزار و برنامه تایید نشده از سوی شرکت تولید کننده بر روی محصولات.

 

روند رسیدگی به درخواست مرجوعی کالا چگونه است؟

کارشناسان خدمات پس از فروش مهران کالا ایرادات مطرح شده را بررسی می کنند.

علت مرجوعی کالا توسط کارشناسان بررسی و مطابق با شرایط و قوانین تایید یا رد می شود.

پس از بررسی موارد مطرح شده در صورت تایید ایراد کالا ، وجه به حساب شما مرجوع می شود و در صورت عدم تایید و تمایل شما کالا به شما باز خواهد گشت.

لازم به ذکر است که ایرادهای اعلام شده توسط مشتری، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش مهران کالا به صورت کامل کنترل و بررسی شده و در صورت تائید وجود نقص فنی، کالا مشمول استفاده از سرویس فوق می ‏‌شود.

نکته: این سرویس، اشکال ‏‌های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود را شامل نمی ‏شود.

در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود توسط مهران کالا دریافت نشود، امکان سرویس دهی وجود ندارد و کالا خارج از شرایط تعویض محسوب می شود.

در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده در مهران کالا به اتمام برسد و مهران کالا امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، می تواند مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید و نوسان‏ های قیمت شامل آن نمی شود.

 

چطور درخواست خود را جهت بازگرداندن کالا (مرجوعی کالا) به شما اطلاع دهم؟

می توانید بدون برقراری تماس، درخواست مرجوعی کالای خریداری شده را اعلام کنید برای این کار وارد پروفایل خود شوید و از قسمت درخواست مرجوعی، فرم درخواست را تکمیل کنید.

همچنین با مراجعه به صفحه تماس با ما از طریق تماس با امور مشتریان درخواست خود را ثبت نمایید.

 

شرایط بازگشت کالا:

 

کارتن و برچسب دارای کد

الف) لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات سالم و بدون پارگی بوده و برچسب مهران کالا و شماره (MKD) روی آن سالم باشد.

ب) برچسب زدن يا نوشتن توضيحات، آدرس يا هر مورد ديگری روی کارتن يا جعبه اصلی کالا و يا پاره و مخدوش کردن برچسب مهران کالا، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بين خواهد برد.

توجه داشته باشید هرگونه پارگی (جعبه اصلی، برشور، دفترچه راهنما، برگه گارانتی) خط خوردگی، نوشتن متن روی محصول ضمانت بازگشت را از بين خواهد برد.

 

عدم بازشدگی محصولات و استفاده از آن ها

محصولات آرایش و زیبایی و مراقبت از پوست و مو و بهداشت شخصی شامل ضمانت بازگشت نمی شوند.

 

مگر یکی از مشکلات زیر وجود داشته باشد:

– نقص در ساخت و یا وجود مشکل در تاریخ مصرف

– مغايرت کالا با توضيحات و يا عکس سايت

– نقص کارکردی (کالاهای بهداشت شخصی برقی)

 

کد تخفیف در زمان استفاده از ضمانت بازگشت

در صورت استفاده از کد تخفیف اصل مبلغ پرداخت شده بازگردانده می شود و کد تخفیف باطل و قایل استفاده مجدد نخواهد بود.

کد تخفیف صرفا جهت تشویق و ایجاد انگیزه در خرید بوده و وجه آن قابل دریافت نیست.

 

کالا را چطور ارسال کنید؟

 

– لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

– از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش مهران کالا جداً، خودداری کنید، به کالاهای ارسال شده بدون هماهنگی ترتیب اثر داده نخواهد شد و عواقب آن به عهده شخص خریدار بوده و مهران کالا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.

– برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.

– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را روی قطعه کاغذ جداگانه ای بنویسید.)

– در مورد گروه کالای دیجیتال، اگر کالا دارای آی دی (ID)، رمز عبور (Password) یا الگو (Pattern) است، لازم است توسط مشتری برداشته شود، تا کارشناسان مهران کالا امکان تست آن را داشته باشند.

 

هزینه بازگشت چطور محاسبه خواهد شد؟

سفارشاتی که ارسال آن ها از طریق ارسال سریع مهران کالا و یا ارسال پستی از شعب مهران کالا صورت گرفته باشد در صورت ثبت درخواست مرجوعی کالا، هر درخواست شامل هزینه بازگشت می باشد و هنگام ثبت درخواست مرجوعی هزینه بازگشت را می توانید از طریق حساب کاربری خود مشاهده نمایید.

 

* بازگشت و پذیرش کالا از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

* لازم به ذکر می باشد هزینه بازگشت کالا شامل مشتریان مهران کالا پرایم نمی شود.

– در صورتی که هزینه بازگشت به سفارش تعلق گرفته باشد هزینه بازگشت از مبلغ مرجوعی کسر و باقی مانده مبلغ به حسابتان واریز خواهد شد.

 

برای بازگرداندن کالا فقط از طریق پست پیشتاز اقدام کرده و از ارسال با تیپاکس، باربری و یا به صورت پس کرایه خودداری کنید.

* بدیهی است هرگونه ارسال به جز ارسال توسط شرکت پست ایران و پست پیشتاز مورد تایید نبوده، مسئولیت ارسال و هزینه بازگشت به عهده خریدار خواهد بود.

* هزینه بازگشت برابر لیبل  شرکت پست الصاق شده بر روی مرسوله و پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب شما واریز می‌شود.

(هرگونه هزینه اضافی در ارسال اعم از هزینه بسته بندی، خرید کارتن، ارسال با پیک به پست، هزینه اضافی بابت استفاده از ضربه گیر و … مورد تایید نخواهد بود. محصول می بایست داخل کارتن ارسالی مهران کالا یا کارتن مشابه بازگشت داده شود.)

نکته: اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش مهران کالا برسد، هزینه های ارسال به عهده مهران کالا است.

 

* هزینه پستی ارسال و دریافت محصول در صورت داشتن گارانتی در طول مدت گارانتی و جهت استفاده از گارانتی محصول به عهده خریدار است.

 

* مهران کالا هیچ نماینده پس از فروش جهت برگرداندن کالا نداشته و بازگشت کالا صرفا از طریق اداره پست امکان پذیر است.

 

– از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

 

  بسته خود را فقط از طریق شرکت پست به آدرس: تهران، صندوق پستی ۱۹۷۶-۱۹۳۹۵ ارسال کنید.

 

بدیهی است در صورت ثبت درخواست مرجوعی به صورت آنلاین، فرآیند مرجوعی سریعتر انجام خواهد شد.

 

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.

 

تمامی موارد فوق به عنوان قوانین و شرایط قابل استناد می باشد. در هنگام ثبت مرجوعی و ارسال درخواست مکالمات و مکاتبات ارسالی از طرف کاربر براساس مواد ۶۹۷ و ۶۹۹ قانون مجازات اسلامی قابل پیگیری است.

 

© کلیه محتویات سایت مهران کالا شامل قانون حق تکثیر بوده و به مهران کالا تعلق دارد.

 

0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.