آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از اولوی ‏‌های مهران کالا بوده است و همواره در این راستا م ‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. با توجه به گستردگی گروه های کالای ارائه شده در وب سایت مهران کالا، همه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند (مانند کالاهای گروه‌ محصولات مراقبت از پوست و مو، آرایش و زیبایی، ابزار مراقبت از پوست، عطر و ادکلن در صورت باز شدن و استفاده، لوازم بهداشت شخصی غیربرقی، لوازم بهداشت شخصی برقی و کالاهای مصرفی) دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند و شامل گارانتی بازگشت و مرجوع کردن کالا وجود ندارد.

اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف مهران کالا همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده اند، مشمول ضمانت بازگشت نیستند.

برای سایر محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند، مهران کالا ۷ روز فرصت برای بازگشت درنظر گرفته است.

شرایط بازگشت کالا:

کارتن و برچسب دارای کد

الف) لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات سالم و بدون پارگی بوده و برچسب مهران کالا و شماره (MDK) روی آن سالم باشد.

برچسب زدن يا نوشتن توضيحات، آدرس يا هر مورد ديگری روی کارتن يا جعبه اصلی کالا و يا پاره و مخدوش کردن برچسب مهران کالا، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بين خواهد برد.

عدم بازشدگی محصولات و استفاده از آنها

محصولات آرابش و زیبایی و مراقبت از پوست و مو و بهداشت شخصی شامل ضمانت بازگشت نمی شوند.

مگر یکی از مشکلات زیر وجود داشته باشد:

– نقص در ساخت و یا تاریخ کالایی ارسالی

– مغايرت کالا با توضيحات و يا عکس سايت

– نقص کارکردی (کالاهای بهداشت شخصی برقی )

کد تخفیف در زمان استفاده از ضمانت بازگشت

در صورت استفاده از کد تخفیف اصل مبلغ پرداخت شده بازگردانده می شود و کد تخفیف باطل و قایل استفاده مجدد نخواهد بود.

کد تخفیف صرفا جهت تشویق و ایجاد انگیزه در خرید بوده و وجه آن قابل دریافت نیست.

کالا را چطور ارسال کنید؟

– لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
– از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش مهران کالا جداً، خودداری کنید.
– برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.
– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را روی قطعه کاغذ جداگانه ای بنویسید.)
-درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به آدرس Info@mehrankala.com ایمیل کنید.
–  در مورد گوشی های موبایل، اگر کالا دارای رمز عبور (Password)، آی دی، اپل آی دی (id)یا الگو (pattern) است، لازم است توسط مشتری برداشته شود، تا کارشناسان مهران کالا امکان تست آن را داشته باشند.

در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز اقدام کنید. از اراسال با تیپاکس، باربری و یا به صورت پس کرایه خودداری کنید، نصویر رسید پستی را برای ما ارسال کنید.

– از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

– بسته خود را به آدرس مرکز پردازش درج شده روی مرسوله ارسال کنید.

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.